

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 42 pF |
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Height | 975 µm |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 32 V |
| Max Power Dissipation | 200 W |
| Peak Pulse Current | 4 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 40 V |
| Max Reverse Leakage Current | 100 nA |
| Element Configuration | Dual |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 34 V |
| Reverse Standoff Voltage | 32 V |
| Clamping Voltage | 50 V |
| Peak Pulse Power | 200 W |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 2 |
| Max Surge Current | 100 nA |
| Number of Bidirectional Channels | 1 |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 1 mA |
| Schedule B | 8536300000 |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 42 pF |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1109
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12280
Ext.Price$0.12280
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12280 | $0.12280 |
| 10 | $0.11426 | $1.14260 |
| 50 | $0.10631 | $5.31550 |
| 100 | $0.09805 | $9.80500 |
| 500 | $0.09043 | $45.21500 |
